Představení proběhlo.
Skupina
mimo předplatné
velký sál
V letošním roce uplyne 150 let od narození Oskara Nedbala a 100 let od úmrtí Františka Bolecha, dvou významných táborských muzikantů.
Pro výroční koncert se šéfdirigent Bolechu Jiří Sycha rozhodl nastudovat s orchestrem především symfonické skladby jak Nedbalových součastníků Josefa Suka a Vítězslava Nováka, ale i o generaci starších, jako Jindřicha Káana nebo Josefa Bohuslava Foerstera.
Kromě této hlavní dramaturgické myšlenky bude program věnován i skladbám, které Oskar Nedbal za svého života sám nejraději dirigoval a které rád prezentoval v cizině. Sem patří jak skladby jiných autorů ze starších epoch, tak jeho vlastní kompozice, např. hudba k baletům.
Průvodní slovo: RNDr. Daniel Abazid
V programu zaznějí díla:
O. Nedbal: Z pohádky do pohádky
O. Nedbal: Rajský valčík z baletu Andersen
V. Novák: Zamilovaní ze Slovácké suity
J. Suk: Radůz a Mahulena (houslové sólo: Václav Pelouch)
J. Káan: Adagio a Scherzo
L. van Beethoven: předehra k opeře Egmont
L. Janáček: výběr ze Suity pro smyčcový orchestr
Z. Fibich: Noc na Karlštejně
A. Dvořák: 2 věty z Novosvětské symfonie
A. Dvořák: výběr z Biblických písní
V rámci večera bude představena nová kniha Ludmily Peřinové František Bolech a hudební život v Táboře.