O divadle

Divadlo Oskara Nedbala Tábor

divadelní festival po celý rok

Divadlo Oskara Nedbala Tábor  je stagionová scéna  s cílevědomou dramaturgickou koncepcí, která vychází  ze záměru průběžně přibližovat divácké obci města Tábora a jeho okolí co nejúplněji a nejkvalitněji obraz českého divadelního dění.  

Divadlo tvoří nepřehlédnutelnou dominantu Starého města táborského a je originálním komplexem původní neorenesanční divadelní budovy z roku 1887 a nápadité novodobé přestavby  sousedícího empírového domu. Divadlo disponuje dvěma velkorysými  hledišti pro 350 a 650 diváků, která jsou v jedinečném architektonickém řešení propojena společným jevištěm a nabízí prostor pro komorní i velkolepé divácké zážitky.

Ročně na tomto světově unikátním jevišti   hostuje řada pražských a  oblastních divadelních souborů, jejichž produkce je uváděna převážně v předplatném v několika řadách  profilovaných dle žánrů či poměrem v zastoupení klasiky a novinek. Pro  našeho diváka to představuje mimořádnou možnost porovnat během každé sezóny  výsledky různorodé režijní a herecké práce, a to v její špičkové inscenační podobě. Vedle osvědčených textů se diváci seznámí i s texty novými, vedle známých hereckých tváří poznají  talentované nováčky, vedle zavedených tvůrčích týmů i ty, které si místo na slunci teprve hledají.

Oba divadelní sály navštíví ročně více než 50 000 diváků a jsou zároveň využívány jako koncertní síně pro  hudbu  všech žánrů. Nedílnou součástí divadla jsou i výstavní prostory, divadelní klub a kavárna. Letním programům  slouží také přilehlý  divadelní park.

     

Zřizovatel divadla: Jihočeský kraj, odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje