Joe Robinson

10. 11. / 19:00

290 Kč, studenti a senioři 190 Kč

Malý sál

Mladý mistr kytary Joe Robinson v Táboře. Učil se na internetu a zvítězil v Austrálie hledá talent

Do táborského Divadla Oskara Nedbala se řítí kytarový hurakán z Austrálie. V rámci Táborského festivalu vína a Kytara napříč žánry vystoupí 10. listopadu od 19 hodin kytarová hvězda Joe Robinson.

Ten na kytaru začal hrát ve svých devíti letech a místo kytarového lektora využíval pro svou výuku zejména internet. Ve věku pouhých 13 let zvítězil v soutěži Australian National Songwriting Competition. Následovalo první album ,,Birdseed" a v roce 2008 přelomové vítězství v soutěži "Australia´s Got Talent" (Austrálie hledá talent). Jeho největší kytarový vzor Tommy Emmanuel ho následně pozval do Nashvillu, kde vzniká druhé album Joea Robinsona ,,Time Jumpin´". V témže roce získává Joe cenu "Senior Grand Champion Performer of the World" a od té doby je takřka neustále na turné.

,,Smokin´Joe", jak zní přezdívka Joe Robinsona, s lehkostí a bravurou zvládá skladby ve stylu ,,fingerpicking" Jerry Reeda, Cheta Atkinse a Tommyho Emmanuela, stejně jako jazzové standardy, rockovou hudbu i další žánry. Úspěšně se věnuje také zpěvu. V současné době střídá na koncertech akustickou a elektrickou kytaru. Na světě zřejmě neexistuje hudebník jeho věku, který by ovládal tolik žánrů na vrcholné úrovni jako právě Joe Robinson. Koncertuje po celém světě a jeho koncerty jsou na všech kontinentech beznadějně vyprodané. 

Pořádáno ve spolupráci s Táborským festivalem vína o. p. s.

Nejbližší program